aktualności

67 Rocznica Forsowania Odry – Siekierki 2012

Dnia 21 kwietnia 2012 r., uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie wzięli czynny udział w 67 Obchodach Forsowania Odry.
Cała uroczystość odbyła się na Cmentarzu Wojennym w Siekierkach rozpoczęta mszą świętą ofiarowaną za wszystkich poległych żołnierzy, którzy zginęli w walkach w czasie II wojny światowej. Mszy świętej przewodniczył biskup Kruszyłowicz.

Po mszy świętej wszyscy uczestniczący w niej przenieśli się pod pomnik Wdzięczności Żołnierzom 1 Armii Wojska Polskiegoaby złożyć hołd poległym polskim bohaterom.
Po oficjalnych uroczystościach można było również obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego oraz atrakcji przygotowanych przez wojsko (jazda na motorze z okresu II wojny światowej).
Dużym wyróżnieniem dla społeczności WTZ była pamiątkowa fotografia z Panem kmdr w st. spocz Henrykiem Kalinowskim, który jako jeden z nielicznych ocalonych żołnierzy brał udział w Forsowaniu Odry i wkopywaniu słupa granicznego w Czelinie.
Nasi uczestnicy z dużym zaciekawieniem wysłuchiwali historii z tego trudnego dla Polski okresu, a dla wielu z nich było to pierwsze w życiu zetknięcie się z prawdziwąhistorią Polski i jednocześnie ogromne przeżycie.
Koniec uroczystości, który był przeniesiony do Gozdowic został uwieńczony miłą niespodzianką dla naszych uczestników, bowiem Państwo Elwira i Fortunat Profe-Mackiewicz zafundowali kurs promem na stonę niemiecką.
Szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do naszych domów.

for1

for13

for12(1)

for10

for11

for9

for8

for7

for5

for6

for4

for3

for2