aktualności

Dolny Śląsk – wycieczka

W dniach od 12 – 15 października uczestnicy wraz z pracownikami WTZ wybrali się na czterodniową wycieczkę . Trasa przebiegała przez Pragę – Szklarską Porębę – Karpacz.
Pierwszym miejscem jakie zwiedzaliśmy była piękna Bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. Ze względu na swoje piękno i bogactwo nazywana jest „Perełką Polskiego Baroku” oraz Ruiny Zamku w Bolkowie.

Następnego dnia zaplanowane zostało zwiedzanie muzeum miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.
Kolejnym punktem był spacer po miejscowości Szklarska Poręba, podziwanie wodospadu Szklarki i wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Około południa udalismy się do Chaty Walońskiej. Na miejscu przywitał nas człowiek z gór, który opowiadał o ludziach zamieszkujących w dawnych czasach góry Karkonosze.
Ponadto fantastyczną atrakcją okazał się wybór dwóch wiedźm: dobrej i złej, które przeszły chrzest oraz próby ognia, wody i powietrza.
Podczas tego spotkania wszyscy świetnie się bawili, chociaż momentami było niezwykle tajemniczo.
W środę wyruszyliśmy do Pragi. Była to bardzo oczekiwana wycieczka. Po mieście oprowadzał nas przewodnik. Zwiedziliśmy między innymi Praski Zamek na Hradczanach, Rynek Starego Miasta, Most Karola, Ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym.
Ostatniego dnia pobytu na Dolnym Śląsku było zwiedzanie Karpacza i zakup pamiątek.
Pobyt na Dolnym Śląsku był bardzo atrakcyjny. Każdy dzień był wypełniony aż do samego wieczoru i nie było czasu na nudę.

IMG_0072

IMG_0086

IMG_2241

IMG_2245

IMG_2251

IMG_2265

IMG_2267

IMG_2269

IMG_2277

P1000195

P1000278