aktualności

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

05.05.2014 r. zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźniony Warsztat z Gryfina do wzięcia udziału w Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
To radosne, majowe święto integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych było okazją do wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni.

Celem obchodów Dnia Godności jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności osób z tym rodzajem niepełnosprawności, pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery – edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne, a przede wszystkim mentalne, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.
Wychodząc barwnym pochodem na ulice Gryfina staramy się poruszyć serca i sumienia środowisk opiniotwórczych, kształtować opinię społeczną w kierunku akceptacji Osób Niepełnosprawnych, promować ich osiągnięcia.

Uczestnicy, grono terapeutyczne i kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie serdecznie dziękuje za mile spędzone chwile oraz wspólne przeżywanie święta Osób Niepełnosprawnych.