aktualności

Festiwal

Miło nam poinformować, iż w sobotę 23 października 2010 Warsztaty Terapii Zajęciowej w Goszkowie przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Mieszkowicach po raz pierwszy zostały zaproszone i wzięły udział w Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Twórczość nie zna barier” organizowanym w Centrum Handlowo – Rozrywkowym Galaxy w Szczecinie przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza” w Szczecinie.
Celem imprezy była aktywizacja Osób Niepełnosprawnych, obalenie stereotypów związanych z ich funkcjonowaniem, integracja społeczna, a także zaprezentowanie twórczości oraz umiejętności podopiecznych.

Uczestnicy Festiwalu zgromadzeni z całego województwa zachodniopomorskiego (ponad 40 organizacji zajmujących się niepełnosprawnymi) kolejno prezentowali swoją twórczość i umiejętności, które następnie oceniane było przez jury złożone z wybitnych osobistośći.
Do konkursu stanęli również nasi uczestnicy, którzy wspólnie z terapeutami: Żanetą Idasiak i Katarzyną Młynarczak przygotowali swego rodzaju musical, który humorystycznie przedstawia rózne sytuacje miłosne. Przedstawienie polegało na tym, że aktorzy nie używając słów posługują się gestami i mimiką twarzy. Osoby Niepełnosprawne w sposób jak najbardziej naturalny i otwarty odtwarzają swoją rolę w odpowiednio dobranym podkładzie muzycznym. Wszystko zakończyło się happy Endem… Iżyli długo i szczęśliwie.
Ku wielkiemu zaskoczeniu okazało się , iż występ uczestników Warsztatów (mimo dużej konkurencji) spotkał się z najwyższym uznaniem jury, które podkreślało widoczne efekty pracy terapeutów, jak i wspaniałą grę aktorską uczestników przedstawienia: Katarzyny Prus, Doroty Gmitruk, Barbary Bilskiej, Tomasza Gadomskiego, Krystiana Bochen, Piotra Lutyńskiego.
W imieniu podopiecznych – pod koniec dnia – pierwszą bnagrodę Festiwalu i najwyższe wyróżnienie odebrała Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie Alina Leończyk, która nie kryła zaskoczenia, wzruszenia i dumy ze swoich uczestników i terapeutów, którzy z uwagi na pźną porę opuścili już Festiwal.
Nagrodę stanowiła statuetka oraz wysokiej klasy komputer przenośny wraz z oprogramowaniem, który wspólnie z uczestnikami i terapeutami został rozpakowany dopiero w poniedziałek 25 października 2010 roku.

DSC_0482

DSC_0499

DSC_0503

DSC_0512

DSC_0519

DSC_0551

DSC_0553