aktualności

II Powiatowa Olimpiada Integracyjna

W dniu 17.09.2010 r. w Moryniu na przyszkolnym boisku „Orlik” odbyła się II Integracyjna Olimpiada o Puchar Starosty Gryfińskiego. W zawodach uczestniczyło 6 zespołów składających się w połowie z osób niepełnosprawnych a w połowie z pełnosprawnych reprezentantów szkół z terenu powiatu gryfińskiego.

Zawody zostały zorganizowane przez Powiatową Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Goszkowie. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Gryfiński. Dużej pomocy w organizacji w/w imprezy udzieliła dyrekcja i pracownicy miejscowej szkoły. Impreza przebiegała w radosnej atmosferze, konkurencje sportowe dostarczały uczestnikom możliwość rywalizacji, ale również udowodniły, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu zwycięstwa. Zawody z dużym zaangażowaniem prowadził Robert Górski przy pomocy Andrzeja Salwy. Dla wszystkich uczestników ufundowano poczęstunek , a zawody zakończyło rozdanie przez starostę Wojciecha Konarskiego pucharów i nagród dla uczestników Olimpiady po czym odbyła się dyskoteka dla wszystkich zgromadzonych na boisku zawodników i kibiców.
W spotkaniu uczestniczyły następujące zespoły:
Dom Pomocy Społecznej w Moryniu z Gimnazjum w Moryniu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chojnie ze Szkołą Podstawową z Chojny, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie, Zespół Szkół Specjalnych z Gryfina, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Gryfina, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Goszkowa oraz Gimnazjum w Mieszkowicach

DSC_0086

DSC_0103

DSC_0116

DSC_0122

DSC_0212

DSC_0219

DSC_0237

DSC_0238