aktualności

Integracyjny Plener Malarski

14 czerwca 2013 r., Warsztaty Terapii zajęciowej w Goszkowie zorganizowały Integracyjny Plener Malarski dla osób niepełnosprawnych. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy WTZ w Gryfinie, mieszkańcy DPS w Trzcińsku-Zdroju, mieszkańcy DPS w Moryniu oraz grupa osób niepełnosprawnych z zaprzyjaźnionych Warsztatów z Bad Freienwalde.

Swoją obecnościa zaszczycili nas: Wicestarosta Gryfiński- Jerzy Miler, Burmistrz Mieszkowic – Andrzej Salwa, Państwo Elwira i Fortunat Profe-Mackiewicz, dyrektor DPS w Trzcińsku-Zdroju – Zdzisław Iwanicki oraz Cordula Lilge – kierownik Domu Pomocy w Bad Freienwalde.
Artystyczny klimat warsztatów towarzyszył w pracowniach przez cały czas trwania pleneru. Doskonała i twórcza atmosfera, która panowała cały czas dała świetny rezultat malarski. Powstało wiele kompozycji: od subtelnych, delikatnych – poprzez mocne, zdecydowane w formie i kolorze kompozycje.
Pasja, zapał, kreatywność postaw, zróżnicowanie kolorystyczne i kompozycyjne prace potwierdzają, że był to udany i owocny plener.
Po twórczych zmaganiach grupa niemiecka „WeThieWa” z Bad Freienwalde przedstawiła pokaz magii, który wzbudził wiele zachwytu i podziwu.
Następnie odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek i albumów dla uczestników pleneru, po których wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.
Więcej zdjęć z pleneru można oglądać w galerii.

lp13

lp1

lp2

lp3

lp4

lp5

lp6

lp7

lp8

lp9

lp10

lp11

lp12