aktualności

Neptunalia 2014

Dnia 13.05.2014 r. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Goszkowa udali się na pierwsze Neptunalia 2014, które odbyły się na gryfińskim nabrzeżu. Całe spotkanie przygotowane zostało przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie. Celem spotkania była wspólna integracja osób niepełnosprawnych z powiatu gryfińskiego ze środowiskiem lokalnym.

Uczestnicy Warsztatu podczas konkursu „Szanty” zaprezentowali jedną ze swoich ulubionych piosenek żeglarskich pt: „Jasnowłosa”, za którą otrzymali dyplom uznania i honorowe III miejsce na podium.
Nad całą imprezą czuwał król wód i oceanów, wszechwładny Neptun, który każdego uczestnika spotkania pasował na „majtka”. W trakcie uroczystości, nikomu nie brakowało atrakcji. Uczestnicy po raz pierwszy mieli możliwość obejrzeć panoramę miasta z lotu ptaka na podnośniku wozu strażackiego, zaczerpnąć wiedzy z materiałów udostępnionych przez Nadleśnictwo Gryfino i wygrać drobne upominki.
Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, mamy nadzieję, że każdego roku będziemy mogli tam powrócić i spotkać się z Neptunem.
Zobacz galerię