aktualności

Powiatowy Plener Integracyjny

10 maja 2012 r., odbył się POWIATOWY PLENER INTEGRACYJNY „POMALUJ ŚWIAT NA KOLOROWO, POKONAJ WSZELKIE BARIERY JĘZYKIEM SZTUKI W PLENERZE”.
Zadanie współfinansowane było z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Plener został tworzony z myślą o uzdolnionych artystycznie osobach niepełnosprawnych z terenu powiatu gryfińskiego. Jest to również stworzenie warunków i inspiracji do rozwoju twórczości osób niepełnosprawnych oraz wspólnej płaszczyzny dla porozumienia między osobami niepełnosprawnymi a ogółem społeczeństwa.
Swoją obecnością na spotkaniu zaszczycili nas: Pani Marianna Kołodziejska – Nowicka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie, Andrzej Salwa -Burmistrz Mieszkowic, Gabriela Kotowicz – Sekretarz Mieszkowic, Państwo Elwira i Fortunat Profe – Mackiewicz, Aneta Dziedzic – Kierownik Referatu Obsługi Oświaty Urzędu Miejskiego w Moryniu oraz siostra dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Moryniu – Małgorzata Kałdowska.
Plener był bardzo twórczy pod względem inwencji artystycznej jego uczestników. Zaowocował wieloma ciekawymi i niepospolitymi pracami, które wzbudziły zainteresowanie i podziw mieszkańców Mieszkowic.
Dodatkowo grupa artystyczna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie przedstawiła występ o ciekawej choreografi tanecznej, który zainspirował wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej.
Każda z grup otrzymała pamiątkową statuetkę oraz dyplom za uczestnictwo w Plenerze.
Dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek oraz pamiątkowe medale.

s1

s2

s3

s5

s6

s7

s11(1)

s12(1)

s13

s14

s15