aktualności

Spotkanie opłatkowe

Wyjątkowo i uroczyście świętowaliśmy zbliżające się Boże Narodzenie w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Goszkowie. W tym roku spotkanie odbyło się 18 grudnia 2014 r., na które przybyli: Ksiądz Dziekan Parafii Przemienienie Pańskiego w Mieszkowicach – Stanisław Piekarz, Ksiądz Ryszard Kamiński – Proboszcz Parafii Świętego Mikołaja w Szczecinie, Starosta Powiatu Gryfińskiego – Wojciech Konarski, Wicestarosta Powiatu Gryfińskiego – Jerzy Miler, Burmistrz Mieszkowic – Andrzej Salwa, Państwo Elwira i Fortunat Profe – Mackiewicz, Sołtys Wsi Goszków Pani Anna Pastuła,  Zarząd Stowarzyszenia  – Pani Natalia Kloc i Leokadia Kieliba oraz przyjaciele z Fundacji w Bad Freienwalde.

wig1

wig3

Zgodnie z wielowiekową tradycją zmówiliśmy modlitwę „Ojcze nasz”  którą poprowadził ks. Stanisław Piekarz a następnie wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego po czym nastąpiła najmilsza chwila dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, wzruszenia, radości i ciepła.

wig10

wig4

wig7

wig5

Świąteczna i rodzinna atmosfera przepełniona wzajemną życzliwością i zrozumieniem towarzyszyła wszystkim. Tradycyjna wigilia nawiązująca do tych przeżywanych w rodzinnych domach pośród najbliższych, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń dostarczyło naszym uczestnikom wiele wzruszeń, a kolędy, które rozbrzmiewały dawały wiarę i nadzieję na lepsze jutro.

wig8

wig9

wig6

wig21