aktualności

Wycieczka do Pobierowa

Jak każdego roku cały Warsztat Terapii Zajęciowej z Goszkowa udał się na wspólne spotkanie integracyjne do Pobierowa. W tym samym czasie organizowany był zjazd osób z zespołem Williamsa, gdzie uczestnicy warsztatu jak i inni podopieczni mogli nawiązać wspólne kontakty i zawrzeć nowe znajomości. Osoby niepełnosprawne są bardzo otwarte na innych ludzi, potrzebują zrozumienia i wsparcia, dlatego też wspólne spędzanie ze sobą czasu wpłynęło na ich stan zdrowa bardzo pozytywnie i napałało dobrym humorem.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od porannego spaceru brzegiem morza, później było śniadanie i czas wolny. Jedni uczestnicy spacerowali po okolicy, zwiedzając najciekawsze miejsca godne uwagi, kupowali nadmorskie pamiątki dla siebie i swoich krewnych, inni z kolei pozostawali cały dzień na plaży, zachwycając się przepięknym widokiem Morza Bałtyckiego.
Wieczory w pensjonacie zawsze przynosiły wiele radości i zabawy. Organizowane były wieczorki taneczne, karaoke, ogniska, pieczenie kiełbasek. Nie było osoby, która nie znalazła by coś dla siebie i była nie zadowolona.
Szczególną uwagę należy zwrócić także na naszą wyprawę do Kołobrzegu, który odwiedziliśmy jednego dnia naszej wycieczki. Zobaczyliśmy tam latarnię morską z pięknym widokiem na otaczający nas krajobraz. Spacerowaliśmy po molo i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni, ze mogli brać w niej czynny udział. Nie sprawiali większych problemów wychowawczych i starali się zawsze słuchać poleceń terapeutów. Nie mogą doczekać się już kolejnego wyjazdu do Pobierowa, mają nadzieję ze za rok znowu się tam spotkają.

05

06

02

03

01