aktualności

Wycieczka do Zakopanego i okolic

Dnia 12.06.2011 r. o godzinie 22.00 z przystanku PKS Mieszkowice nastąpił wyjazd do Zakopanego i okolic. Na miejsce pobytu czyli Pensjonatu „Limba” w Poroninie dotarliśmy około godz. 8.00.
Po śniadaniu i zakwaterowaniu mięliśmy czas wolny. Każdy w zależności od swoich zainteresowań starał się wykorzystać ten słoneczny dzień. Po obiedzie udaliśmy się do Bukowiny Tatrzańskiej – do centrum wodnego Termy, aby zregenerować siły po tak długiej podróży.

Drugi dzień naszej wycieczki poświęciliśmy na zwiedzanie Zakopanego. W godzinach rannych dotarliśmy na rondo do Kuźnic gdzie czekała na nas Pani przewodnik. Bardzo dokładnie opowiedziała nam historię Zakopanego i panujące tam obyczaje.
Wszyscy z wielkim zaangażowaniem słuchali ciekawych anegdot i zadawali pytania dotyczące okolicy miasta.
Punktem kulminacyjnym tego dnia był wyjazd na Kasprowy Wierch kolejką linową. Wszyscy byli bardzo przerażeni wysokością ponad 2000 m n.p.m, ale jednocześnie zachwyceni pięknymi widokami i otaczającą naturą. Temperatura na szczycie góry bardzo różniła od tej panującej na dole. Było około 00 więc nie wszyscy byli przygotowani na tak niską temperaturę powietrza. Na Kasprowym Wierchu nasza grupa była pierwszy raz, wszyscy pomimo zmęczenia czuli się rześko i byli bardzo zadowoleni, że podołali na tak trudnej i nebezpiecznej trasie.
W godzinach popołudniowych udaliśmy się na obiad do Pensjonatu, a potem ponownie do Bukowiny Tatrzańskiej na Termy.
Następnego dnia główną atrakcją był spływ Dunajcem ze Sromowiec Nizinnych do Szczawnicy. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyli w takim spływie. Trwał on około 2 godziny. Widok był niesamowity i poruszył wszystkich turystów. Pan przewodnik podczas rejsu opowiedział nam przepiękną historię Dunajca i wskazywał najpiękniejsze miejsca.
Wadowice były kolejnym etapem naszego zwiedzania. Obejrzeliśmy Bazylikę Ofiarowania NMP oraz Dom Papieski. Dopdatkową atrakcją było skosztowanie słynnych papieskich kremówek.
W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Parku Miniatur Zabydków w Inwałdzie. Zobaczyliśmy tam ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata m.in. Świątynię Akropolu, Krzywą Wierzę w Pizie.
Dodatkową atrakcją były zabawy w wesołym miasteczku, które znacznie ubogaciły tamtejszy pobyt. W drodze powrotnej do pensjonatu mogliśmy zobaczyć skocznie narciarskie, niejednokrotnie odwiedzane przez naszych skoczków. Wieczorem jak każdego dnia udaliśmy się na Termy.
Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Już o godzinie 10.00 rano mięliśmy spotkanie z Panią przewodnik w Krakowie.
Zwiedziliśmy Wawel, grób Pary Prezydenckiej, Smoczą Jamę. Nasza grupa chętnie robiła pamiątkowe zdjęcia przy Smoku Wawelskim, który co kilka minut ziajał ogniem.
Po południu każdy z nas miał czas wolny na zwiedzanie Rynku i zakup pamiątek.
O godzinie 19.00 wyjechaliśmy z Krakowa. Po drodze zwiedziliśmy jeszcze Łagiewniki i około 21.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Mieszkowic.
Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni, nie sprawiali większych problemów, bardziej sprawni pomagali koleżankom i kolegom mniej sprawnym.
Wyjazd był bardzo udany i zostanie na długo w naszej pamięci.

z19

z18

z17

z14

z15

z13

z12

z11

z9

z10

z8

z6

z7

z5

z4

z3

z2

z1